Ne paslaptis, kad lygi šlaunų oda yra kiekvienos iš mūsų svajonė. Ir ne paslaptis, kad daugeliui iš mūsų yra žinoma gudrybė – šlaunų odą sustangrina ir patempia įvyniojimai. Šio grožio triuko veiksmingumo esmė – dėl po plėvele susidarančios oro stokos ir susikaupusios natūralios kūno šilumos sukuriamas pirties efektas, atveriantis poras ir pašalinantis iš organizmo toksinus. Tokiomis sąlygomis oda itin lengvai įsisavina naudingas medžiagas, kuriomis praturtintos įvairios kūno priemonės. Tačiau aš esu natūralios odos priežiūros šalininkė, nes tikiu, kad viską, kas būtina mūsų grožiui ir sveikatai, mes galime gauti iš gamtos. Todėl ir įvyniojimo procendūrai renkuosi natūralias priemones: medų, kokoso sviestą, įvairius aliejus. Tačiau šiandien nusprendžiau išbandyti naują receptą – įvyniojimą su Spirulina! Kadangi Spirulina garsi savo detoksikuojančiu efektu, be to, joje gausu odą maitinančių B komplekso vitaminų, o amino rūgštys didina odos elastingumą. Kodėl nepalepinus odos tokiu puikiu naudingų medžiagų kokteiliu?
Taigi, mums reikės:
Spirulinos – aš naudoju Spiruliną tabletėse, todėl kavamalėje susmulkinau 12 tablečių
Kosmetinio molio – stangrumą praradusiai odai rekomenduojama naudoti raudonąjį arba rožinį molį, o gilių odos sluoksnių detoksikacijai – pilkąjį. Pasirinkau pastarąjį, kadangi šis prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, o būtent to labiausiai reikia šlaunų zonoje. Siekiant išlaikyti molio proporciją su Spirulina, paėmiau 3 arbatinius šaukštus kosmetinio molio.
Eterinio aliejaus – jis ne tik papildomai suminkština ir pamaitina odą, bet ir suteikia malonų aromatą. Kad pasijusčiau kaip tikroje SPA procedūroje ir pailsėčiau po varginančios dienos, pasirinkau atpalaiduojantį levandų eterinį aliejų.
Vandens
Įvyniojimo plėveles – galima naudoti paprastą maistinę plėvelę, bet kadangi mėgstu įvairias įdomias grožio priemones, naudoju specialiai įvyniojimams skirtą plėvelę – “įmautę”, kurią parsisiunčiau iš Kinijos.
Pirmiausia sumaišiau sausus ingredientus – Spiruliną ir kosmetinį molį. Tuomet atsargiai piliau vandens, kad mišinys įgautų grietinės konsistenciją. Tuomet įlašinau kelis lašus levandų aliejaus ir dar kartą gerai viską išmaišiau.
Esu įpratusi kaukes ir įvairias kūno priežiūros priemones tepti senu makiažo teptuku, nes taip produktas pasiskirsto tolygiau, o rankos lieka švarios. Taigi, paėmiau teptuką, paskirsčiau Spirulinos ir molio mišinį ir tvirtai apvyniojau plėvele. Pagrindinis darbas atliktas, toliau – poilsis! Įsisukau į mėgiamą chalatą, užsiplikiau jazminų arbatos ir jaukiai įsitaisiau prie lango žvelgdama į vakarėjantį miestą. Iš pradžių pojūtis buvo gana keistas – pradėjau jausti nedidelį dilgčiojimą, vėliau – vis stiprėjantį šilumos efektą. Tai reiškia, kad įvyniojimas aktyvavo kraujotaką, ir naudingosios medžiagos ėmė skverbtis į odą. Įvyniojimą laikiau maždaug 30 minučių ir visą tą laiką šlaunis gaubė intensyvi, tačiau nevarginanti šiluma. Po 30 minučių nuėmiau plėvelę, nuploviau Spirulinos ir molio mišinį ir apžiūrėjau rezultatus. Pirmiausia į akis krito tai, kad šlaunys buvo kiek paraudusios – tai normalu, kadangi suaktyvėjo kraujotaka ir atsivėrė poros. Tačiau daug maloniau nustebino švelnios odos pojūtis – jautėsi, jog oda yra tonizuota, pamaitinta iš vidaus. Žinoma, neverta tikėtis stulbinančių rezultatų jau po vieno įvyniojimo, tačiau tokios procedūros efektą tikrai galima pajausti, ir esu tikra, kad ją atliekant dažniau (manau, 2 kartai per savaitę būtų optimalu), oda tikrai taps lygesnė ir stangresnė. Ateityje planuoju išbandyti įvyniojimą su Spiruliną pirtyje – tuomet nereikės naudoti plėvelės, o pasilepinti garuose yra papildomas malonumas be šio recepto teikiamos naudos 🙂